Перша приватна школа в Черниці була відкрита на межі двох сіл поблизу костелу наприкінці ХІХ століття. Школа була відкрита з допомогою селян та власниці села Людвіги Нагуйовської й від початку була платною. Проіснувала трирічна початкова школа до 1932 року.
Після закінчення Першої світової війни наші землі опинились у складі Польщі. Посилюється національний гніт українського населення. Місцеві землевласники посилюють експлуатацію місцевого населення, багато з них веде розгульне життя. Так власник маєтку в Черниці Віцентій Подлевський за одну ніч програв у карти весь маєток. Поміщик Вітольд Стефанус викупив цей маєток. Після узаконення права власності на маєток за В. Стефануса умови життя місцевих селян поступово почали покращуватися. У 1921 році він відпустив парцелю для будівництва церкви, а також допомагав у будівництві.
У 1931 році з допомогою місцевого власника панського маєтку інженера В.Стефануса та громади села розпочали будівництво нової школи на межі двох сіл Пісочна та Черниця. Через три роки будівництво школи було закінчено. Після відкриття нової школи, яка була в окрузі найбільшою, діти навколишніх сіл змогли здобувати освіту за семирічною програмою.. З 1948 року розпочато навчання за 10 – ти річною програмою. Третій поверх школи був колись призначений для вчителів – вони там жили. Колишні житлові кімнати давно слугують класами. Товщина стін тут – як у замку, глибокі ніші вікон, стара понищена підлога. В одному з класів була колись шкільна їдальня. Після здобуття незалежності України, у 2004 році розпочали будівництво добудови Черницької загальноосвітньої школи.
Школа гордиться багатьма своїми випускниками, які досягли вершин науки, праці та спорту. Гордістю школи є випускники різних років.
Серед випускників школи є чимало відомих людей:
- Ігор Засядкович, 1962 р. н. – неодноразовий чемпіон Європи з дзюдо, бронзовий призер чемпіонату світу та бронзовий призер параолімпійських ігор 2004 року;
Роман Данчевський – засновник швейного підприємства «Родан»;
Мирон Кіндій – засновник фірми «ТВД» у Львові;
Степан Грещук – полковник Служби Безпеки України;
Оксана Стебельська – солістка ВІА «Українські барви».
ЗАГАЙСЬКИЙ Богдан Володимирович- (16.07.1957) - український письменник, журналіст. Член НСЖУ з 1980 р. Заслужений журналіст України (1999).
СЬОГОДЕННЯ ШКОЛИ
18 квітня 2013року в управлінні капітального будівництва Львівської облдержадміністрації відбулася виробнича нарада щодо будівельних робіт на об’єкті «Добудова дванадцяти класних приміщень і реконструкція існуючого блоку школи с. Черниця Миколаївського району Львівської області». Начальник управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації Єгор Горностай доповів, що будівництво вищезазначеного об’єкта розпочато в 2004 році і включає два блоки(блок А-існуюча школа, блок Б-прибудова школи). У школі навчатимуться діти з 1 по 12 клас. Наповнюваність класу складатиме : 1-4 класи-24 учні, 5-12 класи-28 учнів. Перший пусковий комплекс включає в себе будівництво блоку Б, налаштування благоустрою та озеленення зовнішніх інженерних мереж. Другий пусковий комплекс блок А, включає в себе реконструкцію існуючої школи. Блок Б передбачає добудову триповерхової споруди до існуючого будинку школи. На першому поверсі добудови передбачено: вестибюль, гардероби, спортивний зал, майстерні, їдальня, класні приміщення 1-4 класів. На другому поверсі запроектовано: навчальні кабінети з фізики,математики,географії тощо, вчительську,кабінет директора,завуча,канцелярію. На третьому поверсі запроектовано розміщення : навчальні кабінети з біології,інформатики,хімії, гурток краєзнавства,медпункт. На горищі запроектовано дахову котельню. Передбачається влаштування: · відпочинкової частини корпусу, яка буде складатися з ігрових та відпочинкового майданчиків; · фізкультурно – спортивної зони, в яку входять майданчики для гімнастики, комбінований майданчик для волейболу,баскетболу. Бігові доріжки, футбольне поле та ями з піском для стрибків в довжину і висоту проектом передбачено використовувати на існуючому сільському стадіоні, який розташований недалеко від школи. В и к о н а н о: · влаштування даху черепицею; · сходи, сходові марші; · огородження,тиньковані стіни в приміщеннях; · заповнені віконні прорізи метало пластиковими вікнами; · проведений електрокабель в приміщеннях;
Враховуючи, що обсяг робіт, який залишився виконати, достатньо великий а необхідність організації повноцінного учбового процесу в навчальних класах стоїть вже сьогодні, доручено проектній організації розглянути можливість виділення черги будівництва для введення блоку Б школи в експлуатацію.
|