В понеділок, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки.
Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки «Освіторія», а також 40 небайдужих педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни.
“Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський.Транслюватимуться уроки з: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.
Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. Усі уроки також транслюватиме мeдіасервіс MEGOGO. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслюватиме уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.
Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00.
Розклад занять на наступні тижні можна завантажити для: 5 класу, 6 класу, 7 класу, 8 класу, 9 класу, 10 класу, 11 класу, а також загальний розклад онлайн-школи.
На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.
Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва. У відеозаняттях беруть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени тощо. Вони відповідають на запитання, вирішують задачі та проводять досліди разом з учителями.
Організатори закликають батьків завантажити розклад уроків та заохочувати дітей навчатись. Залишаємось вдома! Вчимось вдома!
У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) просимо всіх учасників освітнього процесу дотримуватися протиепідеміологічних вимог та на час карантину організувати дистанційне навчання у закладі освіти.
Рекомендую педагогічним працівникам здійснювати організацію дистанційного навчання за допомогою таких сервісів:
Щоб краще налаштувати комунікацію вчителів та учнів на період дистанційного навчання рекомендуємо педагогічним працівникам переглянути освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» від Міністерство цифрової трансформації України .
Він допоможе дізнатися :
▪ про дистанційне навчання з прикладами;
▪ якими онлайн-платформами користуватися;
▪ про особливості дистанційних ресурсів;
▪ як організувати навчальний процес.
Сертифікат, який ви отримаєте за проходження тестування на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua. , можна завантажити, надіслати на електронну пошту, поділитися з друзями в соціальних мережах.
Як організувати освітнє середовище засобами Google Classroom
https://www.youtube.com/watch?v=FZpWz5W28Ew
ДЕ ЧИТАТИ ПРО ДИСТАНЦІЙНУ ОСВІТУ?
Добірка сервісів та корисних посилань для вчителів від Олени Северенчук та команди Мінцифри https://osvitoria.media/
За пошуковими словами «карантин» і «дистанційна освіта» знайдете чимало цікавого!
Інна Большакова "Вебінар здорового глузду: медіаграмотність і критичне мислення" Юрій Гайдученко "Креативний контент дистанційного навчання" Ольга Питюр "Ефективний зворотний зв’язок онлайн: правила та інструменти"
Оксана Пасічник "Технічні особливості організації дистанційної освіти"
І семестр 1 вересня - 24 грудня ІІ семестр 10 січня - 27 травня Канікули осінні
25 жовтня - 31 жовтня Канікули зимові 25 грудня - 9 січня Канікули весняні 28 березня - 3 квітня